خدمات الكترونيكي پايگاه مناقصات اطلاعيه ها اخبار شركتاخبار - در اقتصاد مقاومتي مهم‌ترین راهبرد، جايگزين كردن صادرات بجاي اقتصاد نفت محور است :

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ايران بابیان اينكه در اقتصاد مقاومتي، مهم‌ترین راهبرد، جايگزين كردن صادرات بجاي اقتصاد نفت محور است تصريح كرد: اتاق بازرگاني تصميم گرفته از کسب‌وکارهای نوين در استان‌ها حمايت نمايد.

 به گزارش روابط عمومي شرکت شهرک‌های صنعتی مازندران، غلامحسین شافعی رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ايران در جلسه ستاد فرماندهي اقتصاد مقاومتي استان با اشاره به اينكه آنچه كه موجب شكنندگي اقتصاد كشور در دوره تحریم‌ها شد اتكا به اقتصاد نفتي بود يادآور شد: به تعبير مقام معظم رهبري، اقتصاد كشور بايد آن‌قدر توانمند شود تا قدرت تاب‌آوری در برابر تکانه‌های اقتصادي را داشته باشد.

شافعي با اشاره به اينكه صادرات ما با ظرفیت‌های ما قابل‌مقایسه نيست خاطرنشان ساخت: در اقتصاد مقاومتي، مهم‌ترین راهبرد، جايگزين كردن صادرات بجاي اقتصاد نفت محور است.

وي بابیان اينكه 5/1 درصد صادرات كشور منحصر به كالاهاي با تكنولوژي بالا و مابقي به كالاهاي تكنولوژي پايين و سنتي است تصريح كرد: متأسفانه در سال‌های گذشته مصرف ما از مصرف جهاني پيروي نموده اما توليد ما از توليد جهاني تبعيت نكرده است.

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ايران با اشاره به اينكه نه صادرات به روش هاي گذشته و نه توليد با تكنولوژي پايين قابل‌تداوم نيست گفت: براي برون‌رفت از اين مشكلات، بخش خصوصي بايد بجاي طرح مشكلات، بيشتر به ارائه راهكارها اقدام نمايد.

وي بابیان اينكه بخش خصوصي و دولتي بايد مكمل هم باشند و در كنار هم مشكلات را از پيش روي اقتصاد، توليد و فضاي کسب‌وکار بردارند افزود: تاكنون تفاهم‌نامه‌های بسياري بين ما و كشورهاي هدف منعقدشده است اما يك قرارداد تجارت آزاد تاكنون امضا نشده است.

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ايران، با طرح اينكه در حوزه اورآسيا يك موافقت‌نامه تجارت آزاد امضا كرديم كه تحولي در اين راستا خواهد بود گفت: بر آنیم تا روي 5 منطقه دنيا به‌عنوان بازارهاي صادراتي هدف مطالعه نماييم.

شافعي اظهار داشت: اولویت‌بندی، مکان‌یابی و ظرفيت سنجي در حوزه توليد مورد غفلت قرارگرفته و هيچ مطالعه اصولي در اين موارد انجام‌نشده و با چشم‌بسته رقابت کرده‌ایم.

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ايران، بابیان اينكه در كشور، با مازاد توليد بسيار بالا مواجه هستيم كه در وضعيت رونق بازار هم موفق به عرضه آن نيستيم خاطرنشان ساخت: بدون برنامه نمی‌توانیم توليد توأم با بهره داشته باشيم.

وي با تأكيد بر اينكه در تدوين برنامه توليد و فعالیت‌های اقتصادي بايد طرحي نو دراندازيم بيان داشت: بايد هلدينگ هاي صادراتي را فعال كنيم و فعالان حرفه‌ای فعاليت اقتصادي چنان فعالانه عمل كنند كه غیرحرفه‌ای ها، خودشان صحنه اقتصاد كشور را ترك كنند.

شافعي با اعلام اينكه اتاق بازرگاني تصميم گرفته از کسب‌وکارهای نوين در استان‌ها حمايت نمايد ابراز كرد: در طرح توسعه منطقه‌ای نگاه خوبي به همکاری‌ها وجود دارد.

وي بر لزوم برندسازي و رفع حلقه‌های مفقوده به‌عنوان مهم‌ترین راهكارهاي اين بخش تأكيد كرد و يادآور شد: قرار است تا يك بلوك اقتصادي از مجموعه كشورهاي حاشيه خزر تشكيل شود كه مازندران با توجه به سهمي كه در توليدات محصولات مختلف دارد نقش خود را به‌عنوان يكي از نقاط صادراتي می‌تواند صحيح ايفا نمايد.

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ايران بابیان اينكه شوراي گفتگوي دولت و بخش خصوصي در برنامه ششم توسعه، يك قدرت اجرايي پیداکرده است تصريح نمود: ما نيازمند نگاه‌های تحولي و بنيادين هستيم و شوراي گفتگو، اكنون يك ظرفيت مطلوب‌تری براي  برداشتن گام‌های مؤثر است.

استاندار مازندران نیز در این جلسه با اشاره به اینکه فقدان یک سیستم بازرگانی کارآمد موجب شده که محصولات تولیدی روی دست تولیدکنندگان بماند گفت: حلقه های مفقوده کسب و کار و عدم فعال بودن موتور بازرگانی کشور و فرصت سوزی هایی که از سوی برخی فعالان نااهل اقتصادی صورت می گیرد باعث توقف اقتصادی، تولیدات و صادرات شده است.

محمد اسلامی بیان داشت: بازرگانی، دادوستد است و سرمایه‌گذار واقعی کسی است که خود را گرفتار تسهیلات بانکی نکند، در همین استان عناصر شایسته‌ای هستند که بدون اتکا به دولت و منابع بانکی، در کمال عزت و توفیق، تجارت می‌کنند.

وی به پیگیری مجدانه پنجره واحد سرمایه‌گذاری استان تأکید کرد و ادامه داد: مازندران یک استان دانشگاهی و مواجه با انبوه دانش‌آموخته‌های بیکار است و باید با فراهم نمودن زمینه کسب‌وکار و تسهیل آن، به رفع این دغدغه اقدام نمود. 


آخرين ويرايش : ۱۲ آذر ۱۳۹۶ - ساعت : ۱۱:۰۹ قبل‏ازظهر |  


امروز :

سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷

الثلاثاء ۸ رمضان ۱۴۳۹

Tuesday 22 May 2018

روز بهره وري وبهينه سازي مصرف*روز معدن*روز بزرگداشت ملاصدرا*  ورود اعضا  
نام کاربري
رمز عبور

اوقات شرعي ساري
طلوع آفتاب : ۴ : ۴۵ : ۵۰
اذان صبح : ۳ : ۰۱ : ۲۳
اذان ظهر: ۱۱ : ۵۴ : ۱۳
غروب آفتاب : ۱۹ : ۰۳ : ۰۲
اذان مغرب : ۱۹ : ۲۲ : ۳۵
  آمار و ارقام  
كل نمايش ها : ۳۹۷۱۷۷۹
كل بازديدكنندگان : ۲۵۵۰۸۶۵
نمايش هاي امروز : ۳۹۷
بازديد هاي امروز : ۳۰۴
افراد آنلاين : ۴۷


Powered By DLAB-SG 3.1 - All Rights Reserved For Mazandaran Industrial and Eastates Corporation / Best View @ 1024 * 768