خدمات الكترونيكي پايگاه مناقصات اطلاعيه ها اخبار شركتاخبار - تأمين کسری آب ضروری موردنياز شهرک ها و نواحی صنعتی کشور :


راهکارهای تأمین کسری آب ضروری موردنیاز شهرک‌ها و نواحی صنعتی کشور با حضور معاون وزیر صنعت و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران و معاون وزیر نیرو در امور آب و آبفای وزارت نیرو موردبررسی قرار گرفت.

به گزارش روابط عمومی شركت شهرک‌های صنعتي مازندران، در ابتدای این نشست که با حضور تعدادی از مدیران و کارشناسان حوزه معاونت آب و آبفای وزارت نیرو و تعدادی از مدیران و کارشناسان حوزه معاونت فنی سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران برگزار شد.

میدانی معاون وزیر نیرو ضمن خیرمقدم به مهمانان و حاضرین در جلسه گفت: با توجه به نقش بالای آب برای بخش صنعت در ایجاد ارزش‌افزوده و اشتغال‌زایی، تأمین آب موردنیاز این بخش در راستای سیاست‌های کاری وزارت نیرو در جهت تأمین معیشت جایگزین، از اهم برنامه‌های کاری این وزارت خانه می‌باشد.

در ادامه این نشست، صادق نجفی معاون وزیر صنعت و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران نیز ضمن بیان اهمیت موضوع و ضرورت بسترسازی لازم برای ایجاد اشتغال در کشور، در جهت تسهیل در تأمین کسری آب ضروری موردنیاز شهرک‌ها و نواحی صنعتی کشور، خواستار همراهی و مساعدت مجموعه همکاران وزارت نیرو شد.

در ادامه این نشست، گزارش تهیه‌شده با موضوع نگاهی به وضعیت تأمین آب شهرک‌ها و نواحی صنعتی کشور، با ارائه گزارش عملکرد و آمار مربوطه و با ذکر قوانین و مقررات مربوطه و مقایسه وضعیت کشور با وضعیت تأمین آب بخش صنعت سایر کشورهای درحال‌توسعه، توسط محمدزاده معاون فنی سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران ارائه شد.

در انتها، با توجه به بحث و بررسی‌های صورت گرفته، در جهت تسهیل در فرآیند تأمین آب موردنیاز بخش صنعت و شهرک‌ها و نواحی صنعتی کشور، تصمیمات زیر اتخاذ گردید:

- با توجه به خلاء های موجود برای تسهیل در کار و پیگیری اثربخش مسائل تخصیص آب و تأمین آب موردنیاز بخش صنعت از یک‌سو و در راستای اجرای مفاد منشور حقوق شهروندی از سوی دیگر مقرر شد در ساختار سازمانی و تشکیلاتی شرکت مدیریت منابع آب ایران و شرکت‌های آب منطقه‌ای استان‌ها، حداقل یک نفر مدیر یا کارشناس مسئول به‌عنوان پیگیری‌کننده و متولی موضوع تأمین آب موردنیاز بخش صنعت و شهرک‌ها و نواحی صنعتی تعیین گردد.

- بر اساس توافقات به‌عمل‌آمده در جلسات بررسی راهکارهای تأمین آب، با توجه به نیازهای کم‌آبی شهرک‌ها و نواحی صنعتی و سهم بالای آب تأمین‌شده در ایجاد ارزش‌افزوده و اشتغال بحث تخصیص آب به شهرک‌ها و نواحی صنعتی از محل صرفه‌جوئی‌های حاصل‌شده از اجرای طرح، تعادل بخشی در اولویت قرار داده شود، همچنین آب موردنیاز واحدهای صنعتی مستقر در شهرک‌ها و نواحی صنعتی، تا سقف مصوبه مورخه 12/4/84 مجلس شورای اسلامی تأمین شود.

- نرخ خدمات ارائه‌شده به منابع آب زیرزمینی (موسوم به حق النظاره) چاه‌های آب شهرک‌ها و نواحی صنعتی، به‌جای محاسبه بر اساس پروانه بهره‌برداری، بر اساس میزان آب واقعی برداشتی (طبق کنتور) محاسبه‌شده و با توجه به اعتراضات موجود، تعرفه آن نیز موردبازنگری و اصلاح قرار داده شود.

- در طرح‌های تأمین آب که توسط دولت تأمین اعتبارشده، وزارت نیرو هزینه‌های سرمایه‌گذاری اولیه را از شهرک‌ها و نواحی صنعتی اخذ ننماید.

- با توجه به محدودیت‌های موجود درزمینه تأمین آب، ضرورت تلاش هر چه بیشتر در جهت مدیریت بهینه مصرف آب و همچنین ایجاد سیستم‌های بازچرخانی  و توسعه سیستم‌های استحصال آب صنعتی و  استفاده مجدد از پساب تصفیه‌شده تصفیه‌خانه‌های فاضلاب شهرک‌ها و نواحی صنعتی مورد تأکید قرار داده شد.

- در راستای اجرای دستورالعمل اصلاحی نحوه اجرای مواد 27 و 28 قانون توزیع عادلانه آب، تغییر کاربری مجوز چاه‌های آب کشاورزی خریداری‌شده به صنعتی، به‌گونه‌ای صورت پذیرد که میزان آب چاه‌های خریداری‌شده، بدون کاهش، مطابق میزان آب چاه طبق پروانه بهره‌برداری قبلی منتقل گردد.

- مقرر شد در راستای اجرای آئین‌نامه اصلاحی مواد 10، 11 و 13 آئین‌نامه اجرایی فصل دوم قانون توزیع عادلانه آب، شهرک‌ها و نواحی صنعتی از اعمال محدودیت عمق حفاری برای چاه‌های آبی که نیاز به کف شکنی و لایروبی دارند مستثنی شوند.

- مقرر شد مطالعات موردنیاز برای اجرای طرح‌های آب‌رسانی شهرک‌ها و نواحی صنعتی، از محل منابع در اختیار وزارت نیرو توسط این وزارت خانه صورت پذیرد.

- در راستای اجرای مفاد ماده 81 قانون الحاق برخی مواد به قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت 2 و همچنین ماده 54 قانون احکام دائمی برنامه‌های توسعه مقرر شد هر دو دستگاه با پیگیری مشترک از سازمان برنامه‌وبودجه به نحوی موضوع را پیگیری نمایند که هرساله بر اساس برنامه‌های عملیاتی،  اعتبارات موردنیاز جهت آب‌رسانی به شهرک‌ها و نواحی صنعتی در بودجه‌های سنواتی پیش‌بینی شود.

- با توجه به انتقال واحدهای صنعتی موجود اعم از داخل و بیرون شعاع 120 کیلومتری تهران و 50 کیلومتری اصفهان و 30 کیلومتری سایر کلان‌شهرها به شهرک‌ها و نواحی صنعتی، مقرر شد پیگیری‌های لازم جهت انتقال میزان سهم آب آنها از مصارف شهری به مصارف شهرک‌ها و نواحی صنعتی نیز در دستور کار وزارت نیرو قرار داده شود.

- مقرر شد در جهت تأمین کسری آب ضروری موردنیاز شهرک‌ها و نواحی صنعتی کشور به میزان 2600 لیتر بر ثانیه در سال مزین به نام "اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال" مساعدت‌های لازم توسط همکاران معاونت امور آب و آبفای وزارت نیرو صورت پذیرد.

- همچنین در راستای اجرای بند 4 بخش الف ماده 27 قانون برنامه ششم توسعه کشور جهت ایجاد 98 ناحیه صنعتی در مراکز دهستان‌ها، مقرر شد موضوع تأمین آب موردنیاز برای نواحی صنعتی نیز توسط وزارت نیرو در دستور کار قرار داده شود. 


آخرين ويرايش : ۱۰ دي ۱۳۹۶ - ساعت : ۰۹:۱۰ قبل‏ازظهر |  


امروز :

جمعه ۱ تير ۱۳۹۷

الجمعة ۹ شوال ۱۴۳۹

Friday 22 June 2018

روز تبليغ و اطلاع رساني ديني *روز اصناف  ورود اعضا  
نام کاربري
رمز عبور

اوقات شرعي ساري
طلوع آفتاب : ۴ : ۳۹ : ۴۱
اذان صبح : ۲ : ۴۸ : ۱۷
اذان ظهر: ۱۱ : ۵۹ : ۳۲
غروب آفتاب : ۱۹ : ۱۹ : ۲۲
اذان مغرب : ۱۹ : ۳۹ : ۴۳
  آمار و ارقام  
كل نمايش ها : ۴۰۱۷۰۹۸
كل بازديدكنندگان : ۲۵۸۴۸۲۷
نمايش هاي امروز : ۴۵۶
بازديد هاي امروز : ۴۳۹
افراد آنلاين : ۷۷


Powered By DLAB-SG 3.1 - All Rights Reserved For Mazandaran Industrial and Eastates Corporation / Best View @ 1024 * 768