خدمات الكترونيكي پايگاه مناقصات اطلاعيه ها اخبار شركتاخبار - پيش بيني 970 هزار شغل سالانه با رشد اقتصادي موجود، قابل تحقق است :

وزير تعاون، كار و رفاه اجتماعي تصريح نمود: دولت در سال جاری هم با اجرای برنامه‌های مختلف، ايجاد حدود 970 هزار اشتغال را پيش‌بينی کرده است و با روند رشد اقتصادی در کشور، اين ميزان اشتغال قابل تحقق است.

به گزارش روابط عمومي شركت شهرک‌های صنعتي مازندران، علي ربيعي وزير تعاون، كار و رفاه اجتماعي در جلسه كارگروه تخصصي اشتغال استان با اشاره به اينكه در توسعه اجتماعي و اقتصادي، مازندران استاني مهم براي كشور است عنوان كرد: توسعه مازندران و اثرات آن به‌عنوان استاني مهاجرپذیر، پذيراي جمعيت ملي و داراي ظرفیت‌های مطلوب تعیین‌کننده است و نگاه گسترده به آن وجود دارد.

وزير تعاون، كار و رفاه اجتماعي بابیان اينكه مطالعات لازم ازنظر تحصيلات دانش‌آموختگان، نسبت تحصيلات با بازار كار و وجود رسته‌های پركشش در جای‌جای مازندران صورت گرفته است خبر داد: سامانه كارا براي اشتغال روستايي و فراگير، تا آخر هفته جاري فعال می‌شود.

ربيعي از تحول در جهت‌گیری‌های بودجه سال 97 سخن گفت و با اشاره به اينكه در اين راستا، بودجه‌ریزی عملياتي، جدي گرفته‌شده است يادآور شد: مشاركت دادن بخش خصوصي در پروژه‌ها، از ديگر جهت‌گیری‌های دولت دوازدهم است.

وي فقرزدايي و اشتغال فراگير باهدف رفع محروميت از جامعه را، از هدف‌گیری‌های مهم دولت تدبير و اميد در حوزه اشتغال عنوان كرد و افزود: متأسفانه در زمان دولت يازدهم و دوازدهم بسياري از مشكلات 50 ساله كشور دهان باز كردند كه رو شدن فشارها را به دنبال داشتند و هیچ‌کدام، محصول مديريت دولت‌های یادشده نيستند.

وزیر تعاون ، کار و رفاه اجتماعی گفت: دولت بنا دارد با بهره‌گیری از تجربیات گذشته، اشتغال فراگیر را در قالب اشتغال روستایی، خوداشتغالی، اشتغال حمایتی و سایر سیاست‌های حمایتی از بازار کار، اجرایی کند.

ربیعی افزود : دولت در سال جاری هم با اجرای برنامه‌های مختلف، ایجاد حدود 970 هزار اشتغال را پیش‌بینی کرده است و با روند رشد اقتصادی در کشور، این میزان اشتغال، قابل تحقق است.

وی میانگین رشد اقتصادی کشور را در سال جاری حدود 6 درصد اعلام کرد و اظهار داشت : مشکل اشتغال ما مربوط به نیروهای دهه 60 و 70 است که امروز به جمع متقاضیان اشتغال پیوستند و باید برای ایجاد اشتغال آنها کار اساسی و زیرساختی انجام شود.

وزير تعاون، كار و رفاه اجتماعي از موضوع صندوق‌ها و سیاست‌های اشتباه حاكم بر آن ياد كرد و تصريح نمود: پايدارسازي صندوق‌ها را براي نسل‌های آينده بايد انجام داد.

ربيعي تثبيت رشد، توليد، اشتغال حمايتي، اشتغال روستايي و سیاست‌های بازار كار را برنامه‌های حوزه اشتغال دولت برشمرد و گفت: انتظار می‌رود 600 هزار شغل از محل اشتغال فراگير محقق شود.

وي با اعلام اينكه امسال از محل رشد فراگير براي استان مازندران، بالغ‌بر 750 ميليارد تومان در نظر گرفته‌شده است يادآور شد: 480 ميليارد تومان براي اشتغال روستايي مازندران در سال 96 دیده‌شده است كه برش شهرستاني آن نيز تهيه و ابلاغ گرديد.

وزير تعاون، كار و رفاه اجتماعي بابیان اينكه مشوق‌های بیمه‌ای كارفرمايي در بودجه 97 پیش‌بینی‌شده است ادامه داد: يارانه دستمزد را براي شغل اولی‌ها پیش‌بینی نموديم.

ربيعي اذعان داشت: سهم مازندران در مشاغل خانگي سال 96 بالغ‌بر 130 ميليارد تومان است.

مديرعامل شركت شهرک‌های صنعتي مازندران نيز در حاشيه اين جلسه گفت: بخش توليد و صنعت به‌عنوان موتور محرك اقتصادي و مبناي توسعه پايدار، نقش كليدي در رشد اقتصادي بر عهده‌دارند.

موسوي بيان داشت: صنايع كوچك و متوسط در زنجيره توليد بسيار نقش‌آفرین هستند و توسعه اقتصادي كارآفريني، خروج از ركود و ايجاد اشتغال پايدار، در گرو توسعه صنايع كوچك هستند.

وي يادآور شد: ارزش‌افزوده و توليدات، ايجاد فرصت‌های شغلي، تأمين نيازهاي اساسي، توسعه صادرات، كاهش ضايعات و ریسک‌پذیری از عمده‌ترین فوايد توسعه صنايع توليدي است.
آخرين ويرايش : ۱۳ دي ۱۳۹۶ - ساعت : ۱۱:۱۰ قبل‏ازظهر |  


امروز :

جمعه ۱ تير ۱۳۹۷

الجمعة ۹ شوال ۱۴۳۹

Friday 22 June 2018

روز تبليغ و اطلاع رساني ديني *روز اصناف  ورود اعضا  
نام کاربري
رمز عبور

اوقات شرعي ساري
طلوع آفتاب : ۴ : ۳۹ : ۴۱
اذان صبح : ۲ : ۴۸ : ۱۷
اذان ظهر: ۱۱ : ۵۹ : ۳۲
غروب آفتاب : ۱۹ : ۱۹ : ۲۲
اذان مغرب : ۱۹ : ۳۹ : ۴۳
  آمار و ارقام  
كل نمايش ها : ۴۰۱۷۱۱۰
كل بازديدكنندگان : ۲۵۸۴۸۳۹
نمايش هاي امروز : ۴۶۸
بازديد هاي امروز : ۴۵۱
افراد آنلاين : ۸۷


Powered By DLAB-SG 3.1 - All Rights Reserved For Mazandaran Industrial and Eastates Corporation / Best View @ 1024 * 768