خدمات الكترونيكي پايگاه مناقصات اطلاعيه ها اخبار شركتاخبار - صادرات 330 ميليون دلاري فعالان اقتصادي مازندران در 9 ماهه نخست امسال :

مقام عالي دولت در استان خاطرنشان ساخت: فعالان اقتصادي مازندران در 9 ماهه نخست امسال بالغ‌بر 330 ميليون دلار توليدات مختلف را به بازارهاي هدف صادر نموده‌اند.

به گزارش روابط عمومي شركت شهرک‌های صنعتي مازندران، محمد اسلامي استاندار در جلسه كارگروه تخصصي اشتغال، با اشاره به اينكه با تدابير دولت تدبير و اميد، تلاش‌های دستگاه‌های مسئول و استفاده از ظرفيت‌های قانوني، فرصت‌های خوبي فراهم‌شده تا اقدامات عملي لازم براي حل مشكل اشتغال در كشور صورت گيرد گفت: اين فرصت خوبي است تا روند فقرزدايي شتاب يابد و با صرف درست تسهيلات اعطايي، در راستاي توانمندسازي افراد تحت پوشش، تعداد مستمری‌بگیران كاهش پيدا كند.

استاندار مازندران بر ظرفیت‌سازی اشتغال تأكيد كرد و يادآور شد: هسته‌های افراد دانش‌آموخته بايد مديريت شوند تا بتوانند مشاغل نو را در رشته‌های مختلف، خصوصاً حوزه آی تی، راه‌اندازی نمايند.

رئيس كارگروه اشتغال استان بابیان اينكه براي ساماندهي اشتغال تحصیل‌کردگان لازم است جامعه هدف و ظرفیت‌های تحصيلي را بشناسيم تصريح نمود: از دانشگاه‌های استان خواستيم تقسیم‌بندی جنسيتي، سني، دانشي، رشته تحصيلي و وضعيت اشتغال فارغ التحصيلات سال 90 تاكنون استان را ارائه نمايند.

اسلامي با اشاره به اينكه  بايد تقاضامحوري و ظرفيت بازار روي جهت‌گیری‌های آموزش عالي مؤثر باشد تا سازمان‌دهی‌های حوزه اشتغال به‌درستی صورت گيرد بيان داشت: مهم‌ترین علت بیکاری فارغ‌التحصیلان دانشگاهی در این استان، فقدان مهارت لازم متناسب با نیاز بازار کار است لذا تفاهم‌نامه‌ای را با دانشگاه علمي كاربردي كشور، به‌منظور مهارت‌آموزی دانش‌آموختگان براي ورود به بازار كار امضا كرديم.

استاندار با اشاره به اينكه بسياري از مصوبات ستاد تسهيل و رفع موانع توليد از سال 94 باقی‌مانده كه هر يك به دلايل خاصي بدان عمل نشده است اظهار داشت: روش‌های يوميه انجام كار بايد تغيير كند و فرآيندها و بخشنامه‌ها اصلاح شود تا توليد، پشتيباني و اشتغال تقويت شود.

وي بابیان اينكه از شركت شهرک‌های صنعتي خواستيم تا با بازديد، مميزي و مستندسازي كامل، ماهيت صنايع و واحدهاي توليدي استان را ارزيابي و كيفيت محصولات و مشكلات واحدها را شناسايي نمايد تا تصوير روشني از نقشه توليد در استان داشته باشيم تأكيد كرد: تاكنون 2500 مورد موافقت اصولي در استان صادرشده كه از اين تعداد، بالغ‌بر 1000 واحد فعال 500 واحد نيمه فعال و 1000 واحد ديگر، در حال تكميل هستند.

استاندار با اشاره به اينكه با فعالان اقتصادي و سرمایه‌گذاران مؤثر استان كه در طول 9 ماهه نخست امسال بالغ‌بر 330 ميليون دلار صادرات داشته‌اند مذاكره كرديم و راه‌های لازم براي پشتيباني از توليد و اشتغال اين واحدها را بررسي نموديم ادامه داد: هم‌چنین راهكارها و حمایت‌های لازم كه زمينه توسعه توليد و اشتغال پايدار اين واحدها را فراهم می‌کند بررسي نموديم تا از توانمندي اين واحدها در حفظ اشتغال موجود و اجراي طرح‌های توسعه‌ای استان بهره‌گیری كنيم.

مقام عالي دولت در استان بابیان اينكه در تلاشيم تا با بهره‌گیری از ظرفيت شرکت‌های بزرگ، حلقه‌های مفقوده توسعه استان را برطرف نمائيم اذعان داشت: در حمل‌ونقل يكپارچه و تركيبي و بازرگاني، مشكلات بزرگي در استان وجود دارد كه براي صادرات محصولات بخش‌های مختلف، به اين ظرفيت نيازمنديم.

استاندار با اشاره به اينكه پایه‌گذاری روابط بین‌الملل براي توسعه مبادلات تجاري با كشورهاي ديگر را آغاز كرديم تا از ظرفيت كشورهاي خارجي و سرمایه‌گذاری خارجي براي توسعه استان استفاده نمائيم، مبادلات تجاري را گسترش دهيم و در کمیسیون‌های مشترك اقتصادي سهم خوبي براي مازندران كسب كنيم ابراز كرد: با هم‌گرایی و هم‌افزایی دستگاه‌ها و استفاده از ظرفيت كارگروه اشتغال، بر آنیم تا تحرك جدي در حوزه اشتغال ايجاد كنيم.

مديرعامل شركت شهرک‌های صنعتي مازندران نيز در حاشيه اين جلسه گفت: با اقدامات مناسب در حوزه زيرساخت شهرک‌های صنعتي استان، در سه سال گذشته 387 قرارداد با سرمایه‌گذاران منعقدشده و در همين مدت 292 واحد توليدي به بهره‌برداری رسیده‌اند.

سيد مصطفي موسوي افزود: رونق بخشيدن به توليد ازجمله برنامه‌های شركت بوده و اعطاي تسهيلات موردنياز به واحدهاي توليدي، می‌تواند به رونق توليد كمك كند.
آخرين ويرايش : ۱۶ دي ۱۳۹۶ - ساعت : ۱۱:۱۰ قبل‏ازظهر |  


امروز :

جمعه ۱ تير ۱۳۹۷

الجمعة ۹ شوال ۱۴۳۹

Friday 22 June 2018

روز تبليغ و اطلاع رساني ديني *روز اصناف  ورود اعضا  
نام کاربري
رمز عبور

اوقات شرعي ساري
طلوع آفتاب : ۴ : ۳۹ : ۴۱
اذان صبح : ۲ : ۴۸ : ۱۷
اذان ظهر: ۱۱ : ۵۹ : ۳۲
غروب آفتاب : ۱۹ : ۱۹ : ۲۲
اذان مغرب : ۱۹ : ۳۹ : ۴۳
  آمار و ارقام  
كل نمايش ها : ۴۰۱۷۱۱۴
كل بازديدكنندگان : ۲۵۸۴۸۴۳
نمايش هاي امروز : ۴۷۲
بازديد هاي امروز : ۴۵۵
افراد آنلاين : ۹۱


Powered By DLAB-SG 3.1 - All Rights Reserved For Mazandaran Industrial and Eastates Corporation / Best View @ 1024 * 768