خدمات الكترونيكي پايگاه مناقصات اطلاعيه ها اخبار شركتاخبار - آغاز توسعه خوشه منسوجات سنتی غرب استان مازندران :

مديرعامل شركت شهرک‌های صنعتي مازندران گفت: مراحل توسعه خوشه منسوجات سنتی غرب استان به‌عنوان يکی از پروژه‌های اقتصاد مقاومتی، با حمايت شركت شهرک‌های صنعتي آغازشده است.

به گزارش روابط عمومی شركت شهرک‌های صنعتي مازندران، سيد مصطفي موسوي اظهار داشت: خوشه منسوجات سنتی غرب استان با مرکزيت شهرستان‌های کلاردشت، نوشهر و چالوس، پس از مطالعات اوليه و شناسايی مزيت‌ها و چالش‌ها، در سال جاری به‌عنوان یکی از پروژه‌های اقتصاد مقاومتی مازندران تعريف و مراحل توسعه آن آغازشده است.

مديرعامل شركت شهرک‌های صنعتي مازندران افزود: این خوشه بیش از هزار بافنده را در سطح منطقه شامل می‌شود که عموماً متشکل از بانوان بافنده روستایی است.

موسوي تصريح كرد: فاز مطالعه شناختی که شامل مرحله اول از فاز اجرایی توسعه خوشه‌ای می‌باشد، پایان‌یافته است.

وي بيان داشت: ایجاد اولین کنسرسیوم صادراتی به‌عنوان يكي از برنامه‌های عملياتي، در راستای تحقق استراتژی توسعه بازار، به همراه برگزاري دوره‌های آموزش و تورهاي بازديد گروهي در سطح خوشه و خوشه‌های توسعه‌یافته، در سال اول در دستور كار قرارگرفته است.

عامل توسعه خوشه کسب‌وکار منسوجات دستي غرب استان نيز در اين جلسه گفت: مازندران به دلیل شرایط اقلیمی مناسب، مستعد دام‌پروری و کشاورزی بوده که سبب تمرکز جمعیتی بالایی در این استان شده است، صنایع دام‌پروری و کشاورزی از دیرباز تأمین‌کننده مواد اولیه موردنیاز تولید انواع صنایع‌دستی چوبی، بافته‌ها و منسوجات سنتی بوده که شاخص‌ترین این محصولات فرش دستبافت غرب استان مازندران است که در میان آن می‌توان به فرش دستبافت کلاردشت که جایگاه ویژه‌ای در میان فرش دست‌بافت ایرانی دارد، اشاره کرد.

قلي پور كنعاني بيان داشت: این فرش با قدمتی چند هزارساله، معروف‌ترین فرش دست‌بافت شمال ایران است که اغلب در ابعادی کوچک و با رجشماری بین ۲۰ تا ۲۵ گره، در هفت سانتی‌متر به‌صورت ذهنی بافت و با رنگ‌های گرم و پخته بافته می‌شود که در آن، نشانه‌های بارزی از فرهنگ مردم منطقه به چشم می‌خورد.
آخرين ويرايش : ۴ بهمن ۱۳۹۶ - ساعت : ۰۸:۱۱ قبل‏ازظهر |  


امروز :

سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷

الثلاثاء ۸ رمضان ۱۴۳۹

Tuesday 22 May 2018

روز بهره وري وبهينه سازي مصرف*روز معدن*روز بزرگداشت ملاصدرا*  ورود اعضا  
نام کاربري
رمز عبور

اوقات شرعي ساري
طلوع آفتاب : ۴ : ۴۵ : ۵۰
اذان صبح : ۳ : ۰۱ : ۲۳
اذان ظهر: ۱۱ : ۵۴ : ۱۳
غروب آفتاب : ۱۹ : ۰۳ : ۰۲
اذان مغرب : ۱۹ : ۲۲ : ۳۵
  آمار و ارقام  
كل نمايش ها : ۳۹۷۱۸۲۵
كل بازديدكنندگان : ۲۵۵۰۹۰۱
نمايش هاي امروز : ۴۴۳
بازديد هاي امروز : ۳۴۰
افراد آنلاين : ۶۷


Powered By DLAB-SG 3.1 - All Rights Reserved For Mazandaran Industrial and Eastates Corporation / Best View @ 1024 * 768